Микола Малуха (jesfor) wrote,
Микола Малуха
jesfor

Резонансні антикорупційні справи

Антропологічні та соціально-економічні дослідження через Єдиний державний реєстр судових рішень.

В часи, коли я ще халтурив написанням статей, мав ідею скласти топ кумедних корупційних випадків, за якими було встановлено певне покарання. Як на мене, через ці речі найкраще можна зрозуміти контекст життя простого люду, намалювати собі загальну картину України. Оскільки в мене у чернетці було зібрано декілька випадків, вирішив їх опублікувати, щоб ото воно не лежало мертвою вагою в моїх гуглдоках.

На мій суб'єктивний контент-аналіз судових постанов, більшість припадає саме на такі рядові або дрібні "корупційні справи".\1.Зібрав гроші на прибирання, проте поміняв на них вікно
Суть справи: Голова Керецьківської сільської ради дав незаконну вказівку прибиральниці ОСОБА_3 щодо збору коштів з підприємців, які здійснюють торгівлю на речовому ринку в с. Керецьки, вул. Головна, за період з 01.07.2011 р. по 29.02.2012 року зібрала та передала йому 2 284 грн. 50 коп. В подальшому ОСОБА_2 дані кошти на баланс сільради не вніс, а використав їх на придбання вікна та жалюзі для приміщення сільради.

Покарання: ...оголошенням йому усного зауваження.

2.Видав фіктивну довідку про вагітність за пляшку коньяку
Суть справи: занимая должность заместителя главного врача по экспертизе временной нетрудоспособности в Станично-Луганском РТМО выдал фиктивную справку о беременности на имя ОСОБА_3, за что получил неправомерную выгоду от гр. ОСОБА_3 (ОСОБА_3.) и гр. ОСОБА_4 в виде бутылки коньяка «Алекс»стоимостью 170,00 грн., чем нарушил требования ограничения по использованию своих служебных полномочий и связанные с этим возможности с целью получения неправомерной выгоды.

Покарання: Подвергнуть ОСОБА_1 по ч. 1 ст. 1722 КУоАП административному взысканию в виде штрафа в доход государства в сумме 850 грн.

3. Не зафіксували відсутність на робочому місці
Суть справи: надала медичній сестрі ОСОБА_2 дозвіл залишити робоче місце в період робочого часу з 26.09.2011 року по 07.10.2011 року, а виконуючій обов'язки старшої медичної сестри ОСОБА_3 дала вказівку щодо необхідності внесення до табелю обліку робочого часу за вересень 2011 року неправдивих відомостей про присутність ОСОБА_2 на робочому місці.

Покарання: піддана адміністративному стягненню у виді штрафу 850 гривень.

4. Не мав права перевозити пасажирів
Суть справи: ОСОБА_2, являючись посадовою особою ДП «Міжгірське лісове господарство», обіймаючи посаду провідного інженера лісокористування, в період з 1.07.2011 року по 21.12.2011 року одночасно здійснював підприємницьку діяльність як фізична особа підприємець, надаючи послуги по перевезенню пасажирів, за що упродовж зазначеного періоду підприємницький дохід у сумі 24000 грн., чим порушив встановлені законом обмеження щодо зайняття підприємницькою діяльністю.

Покарання: ...адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 1000 гривень без конфіскації отриманого доходу від підприємницької діяльності.

5. Виділив землю під будівництво та обслуговування житлового будинку
Суть справи: ОСОБА_1 будучи сільським головою Мухавської сільської ради, Чортківського району, Тернопільської області 13 березня 2012 року в приміщенні Мухавської сільської ради ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_1 рішення сесії сільської ради №68 від 20.01.2012 року про надання йому 0,12 га землі під будівництво та обслуговування житлового будинку та господарських будівель та передав йому за це за винагороду в сумі 350 гривень.

Покарання: визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-2 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень з конфіскацією незаконно одержаної винагороди в розмірі 350 (триста п'ятдесят) гривень в дохід держави.

6.Дав хабаря даїшнику у 80 грн
Суть справи: В суді ОСОБА_1 вину у скоєнні інкримінує мого йому адміністративного корупційного правопорушення визнав повністю та пояснив, що дійсно 21 вересня 2011 року, близько о 16.20 годині, він керуючі автомобілем ГАЗ-5204, реєстраційний номер НОМЕР_1, на пл. Базарній в м. Старобільську при повороті вліво на вул. Шевченка м. Старобільську порушив правила проїзду перехрестя. Був зупинений інспектором ДПС Старобільського ВДАІ ОСОБА_2, з метою уникнення від адміністративної відповідальності, за не складання протоколу про адміністративне правопорушення намагався передати працівникам міліції у якості винагороди суму у розмірі 80 грн.

Покарання: накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п,ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 гривень.

7. Створив нелегальне СТО у стінах міжшкільного навчально-виробничого комбінату
Суть справи: ОСОБА_2, займаючи посаду директора міжшкільного навчально-виробничого комбінату (МНВК) управління освіти та науки Кам'янець-Подільської міської ради дозволив надавати послуги з технічного обслуговування та ремонту автомобілів у гаражному боксі навчальної лабораторії МНВК, без оформлення у встановленому порядку оренди гаражу та без дозволу власника комунального майна - виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради, та за використання зазначеного приміщення отримував від ОСОБА_3 по 300 грн. щоквартально.

Покарання: стягнення у виді 850 грн. штрафу з конфіскацією незаконно одержаної непраправомірної вигоди в сумі 300 грн.

Tags: Україна, корупція, ржунимагу
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments