Микола Малуха (jesfor) wrote,
Микола Малуха
jesfor

Дефолт? Девальвація? Розслабтесь… і отримуйте задоволення

Той бюджет, який подали до парламенту – це фактичне оголошення нашого дефолту. Для розуміння, МВФ у вересневому меморандумі окреслив своє бачення загального дефіциту (включаючи квазі-фіскальні видатки) на рівні 5.8% ВВП. Наш Уряд не моргнувши оком пропонує дефіцит 8.8% ВВП і це без врахування ризиків масштабного недобору.

До цього дефіциту входять:
63.7 млрд грн - дефіцит центрального бюджету;
31.5 млрд грн - фінансування НАК «Нафтогаз України»;
36.5 млрд грн - націоналізація збанкрутілих банків;
20 млрд грн - «підкріплення» Фонду гарантування вкладів
Всього: 151.7 млрд грн.

budgetdebt15

І це тільки план! А ще буде серйозний недобір, бо тягнути додаткові податки з людей, коли і так все важко – справа невдячна. Тому з цим бюджетом чекаємо дефіцит до 10% ВВП. Як на це відреагує МВФ? Скоріш за все вручить нам «премію Дарвіна» – ми її заслужили…

Однак дефолт це тільки частина історії, яка нас чекає. Це ж гроші інвесторів, а інвесторів нам не шкода. Але набагато цікавіші речі почнуться тут… у нас… в середині країни.

Одна цифра – проект бюджету 2015 року базується на потребі емісії щонайменше 190 млрд грн. Це те, що Уряд з серйозним обличчям планує робити і вважає це нормальним. Для порівняння, девальвація поточного року до 18-19 грн за долар відбулася при обсягу емісії для бюджетних потреб на рівні 149.5 млрд. грн. (до вчорашнього дня).

І це при тому, що цього року Нацбанк активно проводив інтервенції. Наступного року інтервенцій не буде, бо валюти залишилось всього $7 млрд. (на початок року валютні резерви ще були $20.4 млрд.).

І що це означає? Що курс UAH/USD наступного року буде десь на тому ж рівні, як курс рубля до долара кілька місяців тому. Не менше.

І обмінний курс це буде лише маленька краплина тектонічних змін у економічній системі.

Але не хвилюйтесь, шановні українці. Фінансовим крахом життя не закінчується. У нас у всіх буде можливість більше відпочивати на свіжому повітрі. Фізична праця на присадибних ділянках укріплює бойовий дух нації і дає можливість прогодувати сім’ю.

Пам’ятаєте як в 90х зарплата у вигляді макулатури усіх зближала і завжди була чудовою темою для обговорення навіть з колишніми недругами. І якось зовсім не хвилювало, що тобі платять один мільйон, а сусіду півтора – різниця взагалі не мала значення. А теплі сімейні вечори при свічках? Пам’ятаєте? Ех, ностальгія! Швидше б вже… прийняли цей чудовий бюджет.
Ціна держави
Tags: Україна, экономика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments